Vítáme vás!

Firma veteran Car

je nástupcem a pokračovatelem firmy Veteran Car Štangl, která vznikla v roce 1997 jako vyústění celoživotní zájmu pana Josefa Štangla o historické automobily a jejich sběratelství. Josef Štangl v současné době působí ve firmě Veteran Car jako odborný poradce a předává nám své  znalosti a celoživotní zkušenosti.

Zabýváme renovacemi historických automobilů a jejich prodejem. Nejsme specialisti na jednu automobilovou značku, ale zaměřujeme se zejména na unikátní automobily, a to především z počátků éry motorizmu a z meziválečného období. Je pro nás vždy obrovská výzva pustit se do renovace vozu, k němuž je dostupné minimum dokumentace. Získání těchto informací vyžaduje vysoké úsilí a nasazení. Zárukou kvalitní renovace jsou pak bohaté zkušenosti a znalosti našich specialistů. V ´oddychovém čase´ samozřejmě dokážeme zrenovovat i automobily novější, jako jsou například Jaguar E type, Mercedes 190 SL, Austine Healey a další…

V naší firmě pracuje na dvacet lidí zapálených do veteránů. Máme zde specialisty a odborníky na podvozky, motory, převodovky, elektroinstalaci, dřevěné kostry karoserie, interiérové dřevo, zámečnické a nástrojářské práce.

Veškeré renovační práce provádíme v  nejvyšší možné kvalitě tak, aby automobil byl po provedené renovaci ´jako nový´. Náhradní díly potřebné k renovaci dovážíme od renomovaných firem ze zahraničí. A pokud se náhodou nepodaří sehnat či již neexistuje originální náhradní díl (zejména u automobilových veteránů z počátku 20. století), máme velmi schopné nástrojáře a zámečníky, kteří jej dovedou naprosto dokonale a k nerozeznání od originálu vyrobit.

Kromě námi renovovaných vozidel se zabýváme i prodejem historických automobilů v komisním prodeji.

Náš tým

odborníků a specialistů na opravy, renovace a servis historických automobilů

Ing. Miroslav Kotlařík

Ing. Miroslav Kotlařík

Ředitel galerie

Celý svůj život zasvětil automobilům. Vyučil se automechanikem, vystudoval střední průmyslovou školu strojní a posleze i vysokou školu se zaměřením na provoz a opravy automobilní techniky. Po celou dobu se zajímal a věnoval historickým vozidlům jako svému koníčku, až před osmi lety koníček přerostl v profesionální činnost.

Jiří Čáp

Jiří Čáp

Vedoucí renovační dílny

Vystudoval střední odbornou školu zaměřenou na automobilní provoz a techniku. Celou svou životní dráhu pracoval s automobily a řízením činnosti v automobilním provozu. Již více jak dvacet let se věnuje historickým automobilům, jejich renovacím a opravám.

Náš team

Náš team

renovátoři

Na kompletních renovacích ale i servisních opravách se pro Vás ale hlavně Vaše miláčky podílí tým více jak dvaceti kmenových ale i externích velmi zkušených specialistů a odborníků. Od mechaniků, klempířů, truhlářů, nástrojářů, elektrikářů, čalouníků, lakýrníků až po odborníky kteří vás s jednotlivými modely podrobně seznámí a předvedou vám je.....